حمایت صندوق کارآفرینی امید از طرح‎های بوم‌گردی و طبیعت‌گردی در مناطق گردشگری استان گلستان

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان گلستان از اعطای 35 میلیارد ریال تسهیلات قرض‎الحسنه به منظور حمایت از طرح‎های طبیعت‎گردی و صنایع‌دستی این استان خبر داد.

 خبرگزاری فارس: پرداخت 35 میلیارد ریال تسهیلات به طرح‎های طبیعت‎گردی و صنایع‎دستی گلستان

به گزارش سايت اميد(پديده)مينودشت  ازخبرگزاری فارس ، حسن پهلوری عصرديروز در حاشیه بازدید از طرح بوم کلبه روستای قلعه‎چه مینودشت اظهار کرد: تاکنون 35 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی کم‎بهره برای حمایت از طرح‎های طبیعت‎گردی گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: طرح‎های طبیعت‎گردی و صنایع‎دستی در شهرستان‎های گرگان، علی‌آباد کتول، رامیان و مینودشت در حال اجرا و در شهرستان‎های دیگر نیز در دست اقدام و بررسی است.

پهلوری افزود: حمایت صندوق کارآفرینی امید از طرح‎های بوم‌گردی و طبیعت‌گردی در مناطق گردشگری استان طبق انعقاد تفاهم‌نامه با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به صورت پرداخت تسهیلات اشتغالزایی با کارمزد چهار درصد و تا سقف یک میلیارد ریال است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید گلستان تاکید کرد: متقاضیانی که از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان مجوز فعالیت دریافت می‎کنند با معرفی به صندوق می‎توانند از این تسهیلات بهره‎مند شوند.

پهلوری بیان داشت: استان گلستان و به ویژه شهرستان مینودشت از جاذبه‎ها و ظرفیت‎های گردشگری بسیار زیادی برخوردار است که حمایت از این طرح‎ها می‎تواند از طریق جذب گردشگر موجب رشد اقتصادی و رونق اشتغال در شهرستان و استان شود.

وی گفت: بوم کلبه روستای قلعه چه شهرستان مینودشت از طرح‎های طبیعت‎گردی و گردشگری است که با حمایت صندوق کارآفرینی امید به مرحله اجرا در آمده است.

بر اساس این گزارش؛ در راستای اجرای طرح‎های طبیعت‎گردی، بوم‎گردی و صنایع‌دستی، مدیر صندوق کارآفرینی امید گلستان به همراه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از طرح بوم کلبه روستای قلعه چه مینودشت بازدید کردند.

حمایت-صندوق-کارآفرینی-امید-از-طرح‎های-بوم‌گردی-و-طبیعت‌گردی-در-مناطق-گردشگری-استان-گلستان