۱۴ میلیارد تومان به رونق گردشگری استان گلستان اختصاص یافت

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: از محل اعتبارات استانی برای رونق میراث با ارزش استان گلستان ۱۴ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

 موزه روستایی گیلان

به گزارش سايت اميد(پديده)مينودشت ازخبرگزاری تسنیم ، ابراهیم کریمی ظهرديروز در بازدید از مراحل کاوش دیوار تاریخی گرگان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از محل اعتبارات استانی برای رونق میراث با ارزش استان گلستان 14 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته که این اعتبار از اعتبارات استانی است و به دنبال جذب اعتبارات ملی برای توسعه گردشگری گلستان هستیم.

وی افزود: طرح توسعه برج قابوس با اعتبار 700 میلیون تومان و توسعه موزه بزرگ گلستان در شهرستان  گنبدکاووس در مساحت 2 هکتار از جمله مهم‌ترین این طرح ها است .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان تصریح کرد: ایجاد مراکز تخصصی و بازارچه‌های صنایع دستی در شهرهای مختلف استان از دیگر طرح‌های در بخش توسعه صنایع دستی گلستان است.

وی افزود: در بخش میراث فرهنگی هم مرمت و احیای بافت تاریخی و ساختمان‌های در معرض خطر در شهرهای گرگان وگمیشان را در برنامه داریم و در بخش  موزه روستایی هم با تامین اعتبار مورد نیاز امیدواریم این موزه در زمان پیش‌بینی شده پیش برود.

کریمی با اشاره به اینکه استان گلستان بیش از 2 هزار و500 اثر ملموس وناملموس فرهنگی ثبت شده دارد، اظهار کرد: برای ساخت موزه روستایی بیش از یک میلیارد و400 میلیو ن تومان اعتبار مورد نیاز است که در مرحله تبادل موافقت نامه‌ها هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان هدف از ایجاد این موزه را آشنایی مردم با هویت و گذشته نزدیک آنان و داشته‌های پدران، مادران و نسل قبل از آنان اعلام کرد و افزود: از نظر اقتصادی، این موزه‌ها سبب افزایش اقامت گردشگران، ایجاد درآمد و اشتغال و رفع مشکل ماندگاری اقشار متوسط در سفرها می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: موزه میراث روستایی گلستان در زمینی به مساحت 700 هکتار در محوطه پارک جنگلی قرق گرگان ایجاد می‌شود.

۱۴-میلیارد-تومان-به-رونق-گردشگری-استان-گلستان-اختصاص-یافت