اقتصاد و سفر: چگونه در دوره رکود اقتصادی به مسافرت برویم؟

زنگ خطر رکود اقتصادی در سراسر جهان به صدا در آمده است و مردم مجبور به مجبور به کاهش هزینه ها و تصمیم گیری های مقرون به صرفه هستند. به همین دلیل ممکن است سفر را ...

 
سايت اميد(پديده)مينودشت زنگ خطر رکود اقتصادی در سراسر جهان به صدا در آمده است و مردم مجبور به مجبور به کاهش هزینه ها و تصمیم گیری های مقرون به صرفه هستند. به همین دلیل ممکن است سفر را از برنامه های خود حذف کنند اما ما می گوییم با رعایت برخی نکات می توان هنوز هم سفر را در برنامه ی زندگی داشت.
 
1. برنامه ریزی مناسب از پیش
برای هر کاری، برنامه ریزی یک لازمه ی اساسی به حساب می آید. شهر و یا کشوری را انتخب کنید و سپس قیمت هتل، خرید، رفت و آمد و ... را در فصل هایی که مسافرت کم است بررسی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایتهای مسافرتی سر بزنید و از آژانس های مسافرتی مشاوره بگیرید.
 

 
2. استفاده از خطوط هوایی ارزان
می توانید یک خط هوایی ارزان با پروازی ارزان را برای سفر خود انتخاب کنید. وجود وقفه و چندین توقف شاید استرس زا و پر تنش باشد اما با توجه به قیمت و سفری که در پیش خواهید داشت، خیلی هم بد نیست.
 

 
3. همراه داشتن پول نقد
در بررسی های به عمل آمده توسط محققان، این نتیجه حاصل شده که استفاده از کارت اعتباری برای خرید و پرداخت هزینه ها وسوسه انگیز است و کنترل را از دست شما خارج می کند. همیشه برای هزینه های همان روز مقداری پول نقد کنار بگذارید، تا هزینه ها تحت کنترل باشند.


 
4. تنها نروید
زمانی که در این سفر با یک گروه که می تواند گروهی از دوستان و یا خانواده ها باشد، همراه شوید، باعث می شود که هزینه ها بین همه ی افراد تقسیم شود و این به اشتراک گذاری منجر به کاهش هزینه های کلی یک فرد می شود.
 

 
5. دوری از رستوران های فانتزی
می دانیم که دوست دارید در هتلی 5 ستاره و یا رستورانی شیک غذا میل کنید اما باید بدانید که اینها چیزی جزء هزینه های سنگین نیست. مکان های بسیاری وجود دارد که بهترین خدمات را با هزینه ای مقبول در اختیار مسافران و مشتریان می گذارند.
 

 
6. دوستی با مردمان محلی
با مردمان محلی دوست و هم صحبت شوید تا بتوانید از مکانهای پیشنهادی ارزان آنها برای اقامت استفاده کنید.
 

 
7. استفاده از حمل و نقل عمومی
از وسایل حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد استفاده کنید که هم ارزانتر است و هم از امنیت بالایی برخوردار است. حتی اگر میبینید برای مثال رفت و آمد با اتوبوس از قطار ارزانتر است، برای اتوبوس صبر کنید.
 
مترجم: سحر مردانه
منبع: lifestyle.thecable.ngSave