20 نکته برای سفر های انفرادی

جسارت رفتن به سفر انفرادی برای اولین بار، ترسناک و تهدید آمیز به نظر می رسد. از سوی دیگر، سفر انفرادی می تواند بسیار رضایت بخش هم باشد.به دست آوردن تجربه های شگفت انگیز در ...

 
سايت اميد(پديده)مينودشت از كوله پشتي-جسارت رفتن به سفر انفرادی برای اولین بار، ترسناک و تهدید آمیز به نظر می رسد. از سوی دیگر، سفر انفرادی می تواند بسیار رضایت بخش هم باشد.به دست آوردن تجربه های شگفت انگیز در سفر انفرادی را به هیچ عنوان از دست ندهید. سفر انفرادی بسیار جذاب است، اما اگر تا به حال چنین تجربه ای نداشته اید باید برخی نکات را بدانید.

نکاتی برای قبل از ترک خانه

 
1. بسته بندی بی پروا
بسته بندی و وسایلی که بر می دارید باید مناسب این نوع سفر باشد. همیشه گفته ایم و میدانید که بسته بندی هرچه سبکتر باشد، بهتر است مخصوصا در سفر انفرادی. مطمئن باشید در طول سفر از خودتان برای سبکبار بودن تشکر خواهید کرد.


 انجام تحقیقات برای هتل مناسب
2. انجام تحقیقات برای هتل مناسب
برخی هتل ها برای مسافران تنها، قوانینی دارند و برخی دیگر نیز از پذیرش آنها معذورند و برخی دیگر فقط می خواهند هزینه ای بیشتر دریافت کنند. پس قبل از سفر با توجه به شرایط و نوع سفر خود هتلی مناسب پیدا کنید و برای آن برنامه ریزی داشته باشید.


همراه داشتن چیزهای مفید
3. همراه داشتن چیزهای مفید
شاید الان فکر کنید که چه نیازی به آنها خواهید داشت اما همیشه نیازها در جاده و مقصد مشخص می شوند. وسایلی برای برقراری ارتباط با مردمان دیگر، کتاب برای سرگرمی، قفل، کرم ضد آفتاب و کیسه ای با قابلیت استفاده ی مجدد برای خرید و ... .
 

 
4. تهیه نسخه پشتیبان (Backup) از تلفن همراه
اجازه ندهید که گوشی شما تنها وسیله ی ذخیره سازی اطلاعات شما باشد، زیرا خطر از دست دادن گوشی همیشه مسافران را تهدید می کند. بدین گونه هم از برنامه های سفر باز می مانید و هم اطلاعات مهم و حساس خود را از دست می دهید. همیشه اطلاعات مهم خود را بر روی لپ تاپ، لوح فشرده و یا وسیله ای به این شکل ذخیره کنید.


ارسال یک ایمیل برای خودتان
5. ارسال یک ایمیل برای خودتان
یک کپی از اطلاعات پرواز خود، بلیط، گذرنامه، تأییدیه، اطلاعات محل سکونت و هر گونه اسناد و اطلاعات مهم دیگر تهیه کنید و به عنوان ایمیل نگهداری کنید. حتی می توانید آنرا برای دوست مورد اطمینان و یا خانواده بفرستید.


همراه داشتن پول نقد
6. همراه داشتن پول نقد
کمی بیشتر از آنچه تصور می کنید، پول نقد همراه داشته باشید، زیرا ممکن است در شرایطی که فکرش را هم نمی کنید به آن نیاز پیدا کنید. البته این پول را در یکجا قرار ندهید بلکه به صورت هوشمندانه در چندین جا و یا چندین لباس مخفی کنید.


تحقیقات آنلاین برای سفری بهتر
7. تحقیقات آنلاین برای سفری بهتر
می توانید از طریق سایت و مطالعه ی وبلاگها و حتی فیسبوک نسبت به مقصد بیشتر مطلع شوید و همچنین از تجربیات دیگر مسافران استفاده کنید. این اطلاعات به شما که آماده ی رفتن به سفر انفرادی هستید، کمک زیادی خواهد کرد.


سفر به تنهایی، در طول مسیر سفر


 
8. غلبه بر استرس
سعی کنید بر هرگونه استرس، ترس و اضطراب غلبه کنید و تنها از سفر خود لذت ببرید. کارهایی انجام دهید که شما را آرام می کنندمانند: قدم زدن و یا مراقبه. همچنین از مصرف زیاد کافئین بپرهیزید.


در سفر محتاط باشید
9. محتاط باشید
این واقعیت را نمی توان انکار کرد که گردشگران همیشه هدف اصلی و بزرگ دزدان هستند. زمانی که در جاده و یا مقصد هستید، توجه بیشتری به خود و اموال خود داشته باشید و تمامی نکات امنیتی را رعایت کنید تا مشکلی پیش نیاید.
 

چشمهای خود را باز نگه دارید
10. چشمهای خود را باز نگه دارید
به عنوان یک مسافر تنها که اولین بار است سفر انفرادی را تجربه می کند باید بدانید که با چالش های فراوانی روبرو هستید. شما نیاز دارید آرامش خود را حفظ کنید و چشمهای خود را باز نگه دارید.به مردم اطراف توجه داشته باشید و حرکات را در نظر بگیرید اما اینکار نباید باعث ترس و استرس شما شود.


در مقصد به این نکات توجه کنید

همیشه در دسترس باشید

11. همیشه در دسترس باشید
بزرگترین چیزی که تکنولوژی مدرن هدیه آورده است این است که در هرمکانی و در هر جایی قابلیت در دسترس بودن را دارید. زمانی که شما در سفر انفرادی هستید، مشخصا خانواده بیشتر نگران شما خواهند بود. شما با در دسترس بودن و برقراری ارتباط مکرر می توانید نگرانی آنها را کم کنید.


استفاده از برنامه های تلفن همراه
12. استفاده از برنامه های تلفن همراه
امروزه بسیاری از برنامه های رایگان سفر وجود دارند که سفر را لذت بخش تر و امن تر می کنند.هر برنامه ای که انتخاب می کنید، آگاهانه انتخاب کنید و همیشه شارژر خود را همراه داشته باشید.


در محل اقامتتان نمانید
13. در محل اقامتتان نمانید
این اولین تجربه ی سفر انفرادی شماست و شاید شما به دلیل حفظ امنیت ترجیح بدهید، بیشتر در خانه بمانید. اما خواسته ی شما از سفر انفرادی قطعا این نیست. یک کشتی در بندر امن تر است اما کشتی های برای ماندن در بندر ساخته نشده اند.


 
14. عکاسی کنید
همیشه باید خاطرات سفر را با عکاسی ماندگار کرد. عکاسی هم شما را با انگیزه تر می کند و هم هیجان زیادی به شما می بخشد، پس آنرا فراموش نکنید.


پیدا کردن دوست
 
15. پیدا کردن دوست
بی حوصلگی و ترس را کنار بگذارید و سعی کنید با توجه به رعایت اصول امنیتی، به مردم نزدیک شوید. با یک لبخند و کمی صحیت برای خود دوستی پیدا کنید تا زمانها را بهتر بگذرانید.


غذا خوردن
16. غذا خوردن
معمولا افرادی که در سفر انفرادی هستند، تجربه ی خوردن نهار را از دست می دهند اما شما اینگونه نباشید. سعی کنید صبح ها زودتر بیدار شوید. لباسی زیبا بپوشید و به رستورانی شیک بروید و اگر شده حتی یک ساندویچ ساده میل کنید.


یادگیری از مردم اطراف
 
17.یادگیری از مردم اطراف
همیشه وقتی به مکانی جدید می روید،چشم از مردمان محلی برندارید. شما می توانید بسیاری از رفتارها و رسوم را فقط با نگاه کردن به مردمان محلی یاد بگیرید. رعایت و احترام گذاشتن به آداب و رسوم محلی باید حائز اهمیت باشد.


توجهات را به خود جلب نکنید
18. توجهات را به خود جلب نکنید
یکی از راههایی که به حفظ امنیت شما و دور ماندن از گزند کمک می کند،این است که با پوشیدن لباسی خاص، رفتاری عجیب و یا هرچیزه دیگری، توجه مردم را به خود جلب نکنید.همیشه سعی کنید ماننددیگر مردمان رفتار کنید.


احساس تنهایی
19. احساس تنهایی
انتظار می رود احساس تنهایی کنید و این اصلا عجیب نیست زیرا این اولین تجربه ی سفر انفرادی شما به دور از هرگونه وابستگی است. هرچه بیشتر در سفر غرق شوید، کمتر احساس تنهایی خواهید کرد.
 

 
20. لذت بردن را فراموش نکنید
از بودن در تعظیلات و سفر لذت ببرید، عکس بیاندازید، خوب غذا بخورید و با ساختن بهترین لحظات، از آن نهایت لذت را ببرید. شاید دیگر هیچ وقت زمان تجربه کردن این سفر و این لحظات را پیدا نکنید.
 
مترجم: سحر مردانه