احداث مجتمع‌های خدماتی و رفاهی در جاده‌های استان گلستان

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان گلستان گفت: با هدف رونق اقتصادی و رشد و شکوفایی منطقه و توسعه گردشگری در استان گلستان مجتمع‌های خدماتی و رفاهی در جاده‌های اصلی و شریانی استان گلستان احداث می‌شود.

 

به گزارش سایت امید(پدیده)مینودشت ازخبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،مهدی میقانی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: احداث مجتمع‌های خدماتی و رفاهی در جاده‌ها رونق اقتصادی و رشد و شکوفایی منطقه و توسعه گردشگری را نیز به همراه خواهد داشت.

 

وی افزود: با جلب و جذب سرمایه‌گذاران در این بخش در حال حاضر در بزرگراه‌های اصلی و شریانی استان، 5 مجتمع در حال بهره‌برداری، 5 مجتمع در حال ساخت و 4 مجتمع در مرحله اخذ استعلام‌های قانونی است.

 مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان گلستان تصریح کرد: در همین راستا با سرمایه‌گذاری آستان قدس رضوی برای احداث مجتمع خدماتی رفاهی امام رضا(ع) در ورودی غربی استان گلستان، در زمینی به مساحت بیش از 4 هکتار موافقت اصولی مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی صادر شده است.

 

میقانی گفت: از ابتدای سال 95 پس از اخذ تغییر کاربری و اخذ همه مجوزهای قانونی این طرح آغاز به ساخت کرده است.

 

وی ایجاد اشتغال برای افراد بومی را در دوره ساخت به تعداد 80 نفر اعلام کرد و افزود: برای بهره‌برداری و نگهداری خدمات و تاسیسات مجموعه نیز بیش از 40 نفر به صورت مستقیم و 70 نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

 

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان گلستان اظهار کرد: امروزه مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی یک ضرورت برای ایمنی کابران جاده‌ای بوده و مکان‌های مناسبی هستند برای استراحت و رفع نیازهای اولیه مسافران و انجام واجبات و در این بین جاده‌های واقع در مسیر منتهی به شهر مقدس مشهد به علت وجود بارگاه مطهر امام رضا (ع) از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند.

 وی افزود: مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی با پاسخگویی به ماموریت‌های خدماتی و رفاهی برای مراجعان و مسافران و فراهم آوردن امکانات مربوطه در زمینه اشتغال، امنیت و افزایش ایمنی تردد و تبدیل شدن مجتمع‌ها به یک المان منطقه‌ای نیز می‌توانند تاثیرگذار باشند.

احداث-مجتمع‌های-خدماتی-و-رفاهی-در-جاده‌های-استان-گلستان