تبدیل استان گلستان به مقصد گردشگری در دستور کار قرار گیرد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان گفت: تبدیل استان گلستان به مقصد گردشگری باید در دستور کار همه مدیران دستگاه‌های اجرایی استان قرار گیرد.

 گردشگری بروجرد

به گزارش سایت امید(پدیده)مینودشت ازخبرگزاری تسنیم ، ابراهیم کریمی ظهرروز  دوشنبه در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر تابستان و تجلیل از خادمان ستاد اجرایی خدمات سفر نوروزی اظهار داشت: با رشد 72 درصد امسال 524 هزار نفر در ایام نوروز در استان گلستان اقامت کرده‌اند.

 

وی افزود: با توجه به دغدغه استان گلستان در موضوع تبدیل استان به مقصد گردشگری برنامه‌هایی اجرا شد که حضور مدیران تورهای کشور برای شناساندن جاذبه‌های استان یکی از این برنامه‌ها بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان تصریح کرد: تبدیل استان گلستان به مقصد گردشگری باید در دستور کار همه مدیران دستگاه‌های اجرایی استان باشد.

کریمی گفت: شهرداری‌ها در این بخش می‌توانند مؤثر باشند یکی از دلایلی که امسال رشد ماندگاری مسافر داشتیم اقدامات شهرداری‌ها در بخش‌های مختلف بود.

 

به گفته وی امسال بیشترین اقامت را در شهر گرگان داشتیم که فضاسازی‌ها، اقدامات عمرانی و دیگر فعالیت‌های شهرداری در آن دخیل بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان اظهار کرد: امسال تنها یک شکایت در سامانه ثبت شکایات در ایام نوروز از استان گلستان ثبت‌ شده است.

کریمی با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت صنایع دستی را نوعی حمایت از اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: با حمایت از صنایع دستی می‎توان در راستای اشتغال و توسعه پایدار روستاها گام برداشت.

تبدیل-استان-گلستان-به-مقصد-گردشگری-در-دستور-کار-قرار-گیرد