استاندار گلستان: ظرفیت جذب گردشگر برای توسعه گلستان را باید جدی گرفت

استاندار گلستان با بیان این که یکی از راه های توسعه جهشی این استان سرمایه گذاری در حوزه گردشگری است، تصریح کرد: ستاد خدمات سفر نوروزی از ظرفیت گردشگران و گذر میلیونی زائران و مسافران نهایت بهره برداری را انجام دهد.

 

به گزارش سایت امید(پدیده)مینودشت از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،منطقه گلستان،حسن صادقلو شامگاه یکشنبه در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر ویژه نوروز 95 و کارگروه گردشگری استان گلستان گفت: برای این که در جذب گردشگری استان موفقیت بیشتری کسب کنیم، برنامه ریزی و آینده نگری برای داشته ها توسط دستگاه های مرتبط در این حوزه بسیار ضروری است.

وی با یادآوری این که توجه به ورود و خروج گردشگر یک فرصت برای ماندگاری گردشگر و در پی آن جذب سرمایه گذار برای استان در آینده است، اضافه کرد: باید روی اخلاق مهمان نوازی بیش از گذشته سرمایه گذاری شود تا از این ظرفیت در ماندگاری گردشگر و مشارکت گرفتن آن در توسعه گلستان هر چه بیشتر استفاده شود.

وی گفت: ظرفیت های گردشگری گلستان شناسایی شده است ولی مدیریت و برنامه ریزی هر دستگاه در بهره برداری از آن باید مشخص شود تا از این فرصت برای جذب گردشگر و توسعه نهایت بهره را برد.

استاندار به دستگاه های عضو ستاد خدمات سفر ویژه نوروز 95 در گلستان توصیه کرد در تعطیلات نوروز از اقدام های فرهنگی هویت زا برای خوش نگه داشتن ذائقه هم استانیها و گردشگران گذری با برگزاری جشنواره ها استفاده بیشتری شود.

صادقلو سرمایه گذاری در بخش نظافت و پاکسازی و ایجاد تفرجگاه ها برای استقبال شایسته از گردشگران گذری را وظیفه اولیه و ذاتی دستگاه های عضو ستاد خدمات سفر ویژه نوروز در گلستان برشمرد و گفت: این ستاد باید به سمت سیاستگذاری، نظارت، برنامه خواهی و بسیج همه امکانات دستگاه ها به منظور استفاده بهینه از ظرفیت گردشگری استان در خوش نگه داشتن ذائقه هم استانی ها و گردشگران و فراهم کردن توسعه استان حرکت کند.

وی افزود: خوش نگه داشتن ذائقه هم استانی ها و گردشگران گذری به طور قطع زمینه ماندگاری بیشتر گردشگر و مشارکت گرفتن آن در توسعه استان گلستان را فراهم خواهد کرد.

وی بر زیبا سازی و ایجاد روشنایی مسیر 270 کیلومتری گذر گردشگران در گلستان تاکید کرد و از دستگاه های مرتبط خواست در این زمینه اقدام های موثرتری را انجام داده تا هم استانی ها و گردشگران با امنیت بیش از گذشته در این مسیر، آمد و شد و استراحت داشته باشند.

استاندار گلستان همچنین خطاب به دستگاه های عضو ستاد گفت: با توجه به در پیش بودن انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری که روز هفتم اسفندماه برگزار می شود، نباید موضوع توجه به فراهم سازی امکانات برای استقبال از گردشگران در تعطیلات نوروز 95 مغفول و کمرنگ شود.

همچنین در این نشست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان با بیان این که ستاد خدمات سفر ویژه نوروز سال 94 این استان در حوزه دریافت نکردن رسمی شکایت در میان استان های کشور رتبه نخست را کسب کرد، گفت: این رتبه نشان می دهد که ستاد به گردشگران گذری در تعطیلات نوروز گذشته خدمات مطلوبی داشته است.

رضا مروتی افزود: همچنین سال قبل گلستان در ارائه خدمات اسکان به گردشگران در میان استان های کشور از جایگاه مطلوب برخوردار شد.

وی اضافه کرد: با این که ستاد خدمات سفر نوروزی گلستان سال قبل موفقیت های مزبور را کسب کرده است ولی باید تلاش شود ایرادهای حوزه های دیگر خود را در زمینه ارائه خدمات به گردشگران شناسایی و رفع کند.

وی حذف موازی کاری از هزینه کرد دستگاه های عضو ستاد در تبلیغات استان به گردشگران را ضروری دانست و گفت: متاسفانه در این حوزه هزینه های سنگین توسط دستگاه ها انجام می شود که امسال باید در انتشار و تبلیغات با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان صورت گیرد.

به گفته وی به عنوان نمونه سال قبل در معرفی برج قابوس کتابچه هایی توسط دستگاه های استان چاپ و توزیع شده بود که در این کتابچه ها ارتفاع این اثر تاریخی با اعداد 92، 68 و 90 متر معرفی شد که این اقدام زیبنده استان نیست.

وی هماهنگی بیشتر در اسکان گردشگران، اختصاص مکان های مشخص توسط شهرداری ها برای تبلیغ جاذبه های گردشگری، رفاهی و خدماتی، جانمایی محل استقرار کانکس اطلاع رسانی و راهنمای گردشگر، توجه به نظافت و آراستگی و زیبایی شهری، مرمت فوری حفاری ها و تعطیلی آن از 15 اسفندماه، ایجاد روشنایی مسیرها، نصب تابلو تبلیغاتی و اطلاع رسانی در مبادی و خروجی شهری و ساماندهی خدمات فنی خودرویی و کارتن به دست ها توسط دستگاه های عضو ستاد خدمات سفر نوروزی ویژه 95 را خواستار شد.

استاندار-گلستان-ظرفیت-جذب-گردشگر-برای-توسعه-گلستان-را-باید-جدی-گرفت