استاندار: واگذاری پروژه‌های گردشگری گلستان به بخش خصوصی

استاندار گلستان با تاکید بر نقش مهم گردشگری در توسعه استان، گفت: پروژه‌های گردشگری گلستان به بخش خصوصی واگذار شود.

حسن صادقلو استاندار گلستان

به گزارش سایت امید(پدیده)مینودشت از مهر، حسن صادقلو، عصر شنبه، در کارگروه تملک دارایی استان گلستان، از واگذاری ۶۲ طرح به بخش خصوصی در استان خبرداد و با تاکید بر این که این طرح ها باید جاذبه لازم را برای سرمایه گذاری داشته باشند، اظهار کرد: باید به بخش خصوصی اعتقاد و اعتماد داشته باشیم و بتوانیم تعداد بیشتری از پروژه‌های خود را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

 وی خواستار برند سازی محصولات استان مانند خاویار شد و گفت: بخش دولتی باید با واگذاری طرح ها و فعالیت های خود به سمت چابک سازی دولت برود.

 صادقلو کشاورزی را از حوزه های جذاب برای بخش خصوصی دانست و گفت: برخی طرح ها در دولت های گذشته آغاز شدند ولی تکمیل آن ها در توان دولت نیست و باید بخش خصوصی ورود پیدا کند.

 وی اولویت اصلی واگذاری طرح های عمرانی استان را پروژه های نیمه تمام عنوان کرد و افزود: با واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی هم از هدر رفت بودجه‌های دولتی برای اجرای آن‌ها جلوگیری شده و هم اشتغال‌زایی ایجاد می‌شود.

 استاندار گلستان خاطرنشان کرد: تکمیل زیرساخت ها و پروژه های نیمه تمام گردشگری هم به اقتصاد استان کمک می کند.

 وی افزود: دیوار تاریخی گرگان از جذابیت‌های مهم استان گلستان است که برای تعمیر و معرفی آن به گردشگران اقدامات مناسبی انجام‌نشده است و واگذاری بخشی از این دیوار به بخش خصوصی می‌تواند کمک شایانی به صنعت گردشگری استان داشته باشد.

 در ادامه این نشست، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گلستان هم به واگذاری ۶۲ پروژه عمرانی از سوی دستگاه‌های اجرایی استان گلستان به بخش خصوصی خبرداد و بیان کرد: دو کمیته واگذاری و ساماندهی در استان در نظر گرفته‌شده است.

 حسین پیش قدم بیان کرد: در قالب این پروژه‌ها، پروژه‌های ملی که از دست استان خارج است نیز می‌توان اعلام کرد تا در کلان کشور به دنبال آن برویم.

 وی تصریح کرد: تاکنون جهاد کشاورزی دو پروژه، آب منطقه‌ای سه پروژه، میراث فرهنگی دو پروژه، آموزش‌وپرورش هفت پروژه، منابع طبیعی دو پروژه، محیط‌زیست سه پروژه، تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهار پروژه، فنی و حرفه‌ای یک پروژه، شیلات و آبزی‌پروری سه پروژه، فرهنگ و ارشاد اسلامی ۱۲ پروژه، راه و شهرسازی سه پروژه، آب و فاضلاب روستایی پنج پروژه، آب و فاضلاب شهری پنج پروژه و ورزش و جوانان ۱۰ پروژه را معرفی کرده‌اند.

استاندار-واگذاری-پروژه‌های-گردشگری-گلستان-به-بخش-خصوصی