ایران جزو بهترین مقاصد گردشگری سال ۲۰۱۶ به انتخاب CNN

با شروع سال جدید میلادی بسیاری از سایت‌های معتبر مقاصد محبوب گردشگری در سال ۲۰۱۶ را اعلام کردند. ما هم در این مقاله تصمیم داریم  لیستی را که CNN در مورد این مقاصد منتشر کرده است، در اختیارتان قرار دهیم. 

 سایت امید(پدیده)مینودشت ازکجارو- در این لیست شهرها و کشورهایی  وجود دارند که شاید تا پیش از این به دلایل مختلفی کمتر از آنها استقبال می شد و پیش‌بینی می‌شود امسال در صدر مقاصد پرگردشگر قرار بگیرند که در این میان نام ایران نیز به چشم می خورد

هیچ جای دیگری مانند ایران نمی‌تواند شما را غافلگیر کند. پیست‌های اسکی، بازدید از سواحل زیبا، بازدید از مساجد، فروشگاه‌ها، شنیدن اشعار ایرانی و خوردن غذاهای تند و خوشمزه ایرانی . شهرهای رومانتیک و بی‌نظیر شیراز و اصفهان هم با بافت‌های سنتی و آثار تاریخی کم‌نظیرشان قطعا شما را مجذوب خود خواهند کرد. همیشه کسانی که به ایران سفر می‌کنند، از تفاوت میان تصویری که از ایران ارائه می‌شود و میهمان‌نوازی مردم بومی سخن می‌گویند.

 به همه‌ی این جاذبه‌ها تماشای نوزدهمین میراث جهانی یونسکو یعنی تخت جمشید و کویر لوت را که به تازگی  وارد این لیست شده است، هم اضافه کنید. میزان بازدیدکنندگان ایران روز به روز در حال افزایش است و طبق پیش‌بینی مقامات ایران رقم گردشگران تا سال ۲۰۲۵ به ۲۰ میلیون نفرخواهد رسید.

اتفاقات جدید:

بهبود روابط دیپلماتیک ایران راه‌ را برای ورود گردشگران بین‌المللی به کشور باز کرده است. ویزا و بیمه سفر نیز راحت‌تر صادر می‌شوند و این نقطه‌ی مثبتی در صنعت گردشگری ایران به شمار می‌رود.

بهترین زمان سفر

مارس تا می و سپتامبر تا نوامبر.

ایران-جزو-بهترین-مقاصد-گردشگری-سال-۲۰۱۶-به-انتخاب-cnn