فعال‌سازی تشکل‌های کارآمد سبب توسعه صنعت گردشگری در کشور می‌شود

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: حضور و وجود تشکل‌های کارآمد و تاثیرگذار می‌تواند سبب موفقیت و توسعه در صنعت گردشگری کشور شود.

 معاون گردشگری کشور مرتضی رحمانی موحد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس، مرتضی رحمانی موحد در همایش گلستان مقصد گردشگری اظهار داشت: نام زیبای استان گلستان به معنای واقعی این استان است و فرهنگ، اقلیم، آب و هوا، مناظر چشم‌نواز و همبستگی مردم و اقوام مختلف آن نشان‌گر نام این استان است.

 وی افزود، امروز گردشگری ما پا به دوران شکوفایی گذاشته است و شاخص و مشخصاتی که نیازمند قوانین، اسناد و نگاه بالادست محکم، مقتدر و اثرگذار دارد.

 رحمانی اظهار کرد: در افق 1404 و دو برنامه پیش‌رو و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و برنامه‌ی ششم، نگاه راهبردی اقتصاد مقاومتی، تکامل به عنوان شاخص اول دوران شکوفایی محسوب می‌شود.

 معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور تصریح کرد: در سیاست‌های ابلاغی رهبری دو بند از صد بندهای ابلاغ شده دارای نگاه کمی است که بند نخست مربوط به رشد 8 درصدی اقتصاد کشور و بند دیگر رشد 5 برابری ایران‌گردان خارجی است و این دو بند پیام روشنی در تاثیرگذاری شکوفایی گردشگری خواهد داشت.

 وی افزود: موضوع گردشگری به عنوان یک موضوع خاص و قابل توجه در دولت تدبیر و امید دیده شده و نیاز است تا با برنامه‌ریزی به صورت مدت‌دار و مستمر در شکوفایی این موضوع تاثیرگذار باشیم که در همه سیاست‌ها ارزش و اهمیت گردشگری به عنوان عامل تاثیرگذار دراقتصاد ما اشاره شده است.

 رحمانی افزایش تعاملات و همکاری درون‌بخشی که به عنوان یک زنجیره در صنعت گردشگری سبب ارائه خدمات ارزشمندی چون اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است به عنوان شاخص بعدی معرفی کرد و گفت: نیاز است همه‌ی فعالان این صنعت که در بخش‌های مختلف حضور دارند و به عنوان عناصر درون خانواده باهم و در کنار هم فعالیت‌ می‌کنند این شاخص را تقویت کند.

 معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افزود: حضور و وجود تشکل های کارآمد و تاثیرگذار می‌تواند سبب موفقیت در صنعت گردشگری شود.

 وی شاخص مهم برای توفیق گردشگری را همکاری بین‌بخشی در درون صنعت نامید.

 معاون گردشگری سازمان کشور تصریح کرد: این شاخص باعث ایجاد قدرت از سوی فعالان خواهد شد و نیاز است متولیان در درون خود سطح آگاهی و منابع انسانی را افزایش دهند.

 وی افزود: در برنامه‌ریزی‌های کشوری در صدد توسعه زیرساخت‌های گردشگری، ساماندهی گردشگری داخلی و تولید ثروت درون خانواده بدون اتکا به بیرون هستیم و در همین راستا از مدل تورهای تلفیقی استفاده نمودیم و در حال حاضر بیش از 70 بسته تلفیقی برای پنج استان تعریف شده و در هفته‌ آینده به عنوان کاتالوگ منطقه‌ی یک از آن رونمایی خواهد شد.

 معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورْ دیگر مناطق را منطقه‌ شمال غرب و منطقه‌ی شمال شرق که استان گلستان در این منطقه قرار خواهد گرفت را از برنامه‌های بعدی گردشگری تا پایان سال دانست و گفت این نشست‌ها و تجربه‌ها که امروز به عنوان همایش برگزار شد کمک بزرگی در خروجی مناسب این مناطق خواهد داشت و سبب تسریع در کارها جهت توسعه‌ گردشگری منطقه‌ای به دنبال خواهد داشت.

 وی برگزاری چنین همایش‌هایی را آشنایی و معرفی تورهای گردشگری و ظرفیت‌های استان‌ها دانست و گفت این همایش‌ها سبب ایجاد ایده جدید و رونق و شکوفایی گردشگری خواهد شد.

فعال‌سازی-تشکل‌های-کارآمد-سبب-توسعه-صنعت-گردشگری-در-کشور-می‌شود