شیوه های مختلف پذیرایی در گردشگری

خدمات میهمان نوازی قلب فعالیت گردشگری محسوب می شود چرا که از یک سو اشتغال و درآمد مستقیم از گردشگری را برای میزبان رقم می زند و در دیگر سو در برآورد نیازها و خواست های گردشگران یکی از عوامل اصلی شکل دادن به یک تجربه خوب گردشگری است.

Image result for ‫شیوه های مختلف پذیرایی‬‎

سایت امید(پدیده)مینودشت)-از جمله خدمات موجود در بخش مهمان نوازی بخش غذا و نوشیدنی می باشد. این بخش از خدمات مهمان نوازی چنان اهمیتی دارد که در این زمینه متخصصان و کارشناسان بسیاری مشغول فعالیت و بهبود کیفیت و کمیت خدمات پذیرایی هستند. از انجا اداب پذیرایی از مهمان از کشوری به کشور دیگر متفاوت است ریشه گونه های مختلف پذیرایی از آنجا ناشی می شود ولی در یک کلیت معنایی می توان به گونه های از پذیرایی در بخش مهمان نوازی گردشگری که جنبه بین المللی دارد به صورت زیر اشاره کرد:

پذیرایی به شیوه انگلیسی : در این گونه پذیرایی ، خدمتکار وظیفه پذیرایی از مهمان را در کنار میز بر عهده دارد. خدمتکار دور میز می چرخد و غذاها و نوشیدنی را به مهمان می دهد. در این بین نقش خدمتکار در شکل دادن به یک تجربه پذیرایی خوب بسیار اهمیت دارد.

  پذيرايي فرانسوي : در این شیوه امکان پذیرایی مهمان تا سه نفر از خود وجود داشته و ظرف غذا و نوشیدنی روی میز چیده می شود تا خود مهمان با توجه به علایق خود به انتخاب غذاها و اشامیدنی موجود در میز بپردازد یا به عبارت دیگر از خود پذیرایی کند.در مراسم هاي بزرگتر ، براي ميزهاي 4 نفره يا بيشتر از دورچين غذا استفاده شده و خدمتكار بشقاب های غذاهاي دور چين شده را مي آورد . بشقابها را روي ميز مهمان ها چيده و سپس غذا رابه مهمان ها مي دهد تا از خودشان پذيرايي كنند .

پذيرايي روسي : در این گونه پذیرایی ، غذاها و مخلفات آنها به صورت بسیار زیبا تزئین شده و در بوفه قابل رویت است غذا در ظروف چیده می شود و به مهمان ها انتقال داده شده تا از خودشان پذیرایی کنند. آنچه می تواند منشا این گونه پذیرایی محسوب شود را در پخت و پز یک جای گوشت ماهیچه در حجم زیاد، پرنده به صورت کامل و همینطور ماهی دانست. به همین تریب اگر به بازار گردی کرده باشید در همین شهر فرهای بزرگی را در بیرون مغازه مشاهده می کنید که در حال پخت کباب ، مرغ یا.... در حال گردش روی شعله است.

پذيرايي آمريكايي : یک شکل پذیرایی که خدمتکار غذا را از آشپزخانه در ظروف مختلف داخل سینی به میز انتقال داده و سینی را روی میز مهمان می گذارد. این گونه ای ساده از پذیرایی است که در بیشتر مواقع قابل مشاهده است بخصوص اگر اهل اقامت در هتل های چند ستاره باشید حتمن با این نوع پذیرایی برخورد داشته اید.شکل بسیار ساده آن سرو ساندویج در داخل یک سینی پلاستیکی است که این یکی را حتمن تجربه کرده اید مخصوص ساندویج کثیف پر چرب را.

هر یک از شیوه های پذیرایی یاد شده مشخصات و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند به عبارت دیگر هر یک دارای ریزه کاری های مخصوص خود هستند. جهت اطلاع از توضیحات تفصیلی در این زمینه به سایت ها مرتبط مراجعه کنید./http://www.sporttourismiran.ir/

شیوه-های-مختلف-پذیرایی-در-گردشگری