دکترجلالی: دانش بنیان شدن، نیاز اصلی فضای کسب و کار استان است.

دکتر جلالی در بازدید از غرفه اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مستقر در ستاد مردمی سامد گفت: دانش بنیان شدن، نیاز اصلی فضای کسب و کار استان است که این کار با حضور دانش آموختگان دانشگاهی میسر خواهد بود.

مشاور استاندار گلستان به طرح های دولت برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی اشاره کرد و گفت: این طرح با جدیت تمام در حال پیگیری و انجام است و پس از ظرفیت سنجی و نیاز سنجی بازار کسب و کار به این مشاغل دانش بنیان نسبت به معرفی کارجویان اقدام خواهیم نمود.

دکتر جلالی از پایان دوره آموزشی کارجویان خبر داد و گفت: در بخش اول از آموزشها، به 2310 نفر آموزش دادیم و آنها را آماده برای تقویت فضای کسب و کار و دانش بینان شدن این بازار ها نموده ایم که به زودی به بدنه تولید استان اضافه خواهند شد.

*******

بیمه طرح اشتغال دانش بنیان گلستان نیازمند 50 میلیارد ریال اعتبار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان در حاشیه سفر رییس جمهور به گلستان گفت: در فاز اول اجرای طرح اشتغال دانش بنیان در گلستان که پایلوت کشور است، به 50 میلیارد ریال اعتبار جهت بیمه آن نیاز است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امر‌الله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: برای فاز اول این طرح پس از برگزاری دوره‌های آموزشی و توانمند‌سازی دانشجویان در نهایت دو هزار و 120 نفر انتخاب شدند و به عنوان کارجوی آماده کار معرفی شدند.

وی بیان کرد: بخشی از بیمه این افراد با کارفرما و بخشی هم با دولت است که اعتبار پیش بینی شده برای بیمه توسط دولت در حدود 50 میلیارد ریال است و امیدواریم این اعتبار در سفر دولت دیده شود.

عباسی در ادامه با اشاره به طرح‌های اداره کار در سفر هیات دولت به استان گفت: در حوزه ورزش جامعه کارگری سه طرح در دست اجرا داریم که اگر بتوانیم از ره آورد سفر برای این طرح‌ها استفاده کنیم، هم جامعه کارگری و هم کارفرمایی استان از آن بهره مند می‌شوند.

وی افزود: این سالن‌ها در کلاله، بندرترکمن و کردکوی است که سالن بندر 20 درصد، کلاله 35 و کردکوی 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و چون سالن‌های کلاله و بندرترکمن در مناطق محروم است امیدواریم بتوانیم اعتبارات لازم را برای این طرح‌ها کسب کنیم.

عباسی در ادامه تکمیل ساختمان اداره کل تعاون و کار را در سایت اداری را از دیگر طرح‌های اولویت دار نام برد و گفت: این طرح 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و انتظار داریم در این سفر اعتباری برای تکمیل و تجهیز آن در نظر گرفته شود، چون اداره شهرستان که در مرکز شهر است، وضعیت مناسبی ندارد.

وی تکمیل دانشکده تحصیلات تکمیلی بخش تعاون را از دیگر طرح‌های این اداره کل نام برد و گفت: این دانشکده در راستای توسعه فرهنگ اقتصاد تعاون در حال ساخت است و در سه رشته اقتصاد تعاون، کارآفرینی و حقوق در رشته کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو دارد.

عباسی افزود: این دانشکده در محل دانشگاه جامع استان در حال ساخت است که تاکنون 75 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.ایسنا

 دکتر جلالی-طرح دانش بنیان