کارگران موتور محرکه توسعه اقتصادی کشور

7004.png

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با تبریک هفته کار و کارگر و با بیان اینکه کارگران موتور محرکه توسعه اقتصادی کشور هستند، برلزوم تکریم هرچه بیشتر این قشر زحمتکش در جامعه از سوی مسئولان، مردم و رسانه‌های گروهی تاکید کرد.

 به گزارش سایت امید مینودشت(پدیده)از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امرالله عباسی امروز در نشست خبری از فعال بودن تعداد 400 تشکل در حوزه کار و کارگری و کارفرمایی در این استان خبر داد و گفت: هم اکنون 243 هزار و 480 نفر عضو جامعه کارگری گلستان هستند.

وی افزود: این تشکل‌ها با هدف ایجاد تعامل و همگرایی بین کارگر و کارفرما و در حوزه‌های مختلف ایجاد شده است.

 وی از عضویت برخی از اعضای این تشکل‌ها در شورای‌های عالی کار و بازنشستگان کشور خبر داد و گفت: حضور در این شوراها و دیگر شوراهای عالی حوزه کار و کارگری و کارفرمایی نشان از توانمندی این قشر و مایه افتخار برای استان نوپای گلستان است.

 وی با اشاره به وجه تمایز کارگران ایرانی با کارگران دیگر کشورها، تصریح کرد: کارگران ایرانی علاوه بر کار و تلاش و تحمل سختی‌های ناشی از کار با رعایت ابعاد مختلف مسائل شرعی، اخلاقی، معنوی و فرهنگی در محیط کار از بهترین کارگران جهان هستند.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان بر حضور موثر قشر کارگر درصحنه‌های مختلف نظام بویژه در پیروزی انقلاب، دوران دفاع مقدس، سازندگی و عرصه کار و تولید در کشور اشاره کرد و گفت: این قشر همواره از پشتیبانان انقلاب اسلامی بوده و هستند.

 عباسی با تشریح برنامه‌های پیش بینی شده از سوی ستاد بزرگداشت هفته کار و کارگر در این استان، گفت: دیدار اعضای ستاد و جامعه کارگری و کارفرمایی با استاندار و نماینده ولی فقیه، تجلیل از 35 کارگر نمونه استانی درحوزه‌های مختلف، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و ورزشی و شرکت تعدادی از کارگران و کارفرمایان در مراسم دیدار با رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری از جمله این برنامه‌هاست.

 وی گفت: درسال گذشته بازرسان این اداره کل تعداد 10 هزارو 33 مورد بازدید از واحدهای کارگری در این استان داشتند و علاوه بر آن، بررسی 71 مورد حوادث محیط کار، بررسی یک هزارو 53 درخواست مشاغل سخت و زیان آور، کمک به برقراری مقرری بیکاری برای سه هزارو 316 کارگر و حمایت از 10 هزار و 577 کارگر برای حفظ و پایداری اشتغال از مهمترین اقدامات این اداره کل درسال گذشته بود.

کارگران-موتور-محرکه-توسعه-اقتصادی-کشور